O karbonu

Karbon. Extrémně lehký a extrémně odolný materiál. Nahrazuje ocel tam, kde je potřeba nízká hmotnost. Karbon - lehký jako plast, pevný jako ocel. Je nemagnetický, chemicky odolný, tepelně izolační a velice lehký, tuhý a pevný. Leštěný karbon vytváří na světle zajímavý 3D efekt a mění svůj vzhled podle úhlu dopadajícího světla. Přesně toto můžeš vidět v našich produktech! Originální karbon - žádné imitace.

- velice pevný
- velmi lehký
- moderní hi-tech vzhled
- nová generace luxusního materiálu


Karbon se používá u supersportovních, luxusních a závodních aut (např. Ferrari, Lamborghini, Formule 1 atd.). Používá se také v kosmonautice, letectví, na výrobu špičkového sportovního vybavení, výrobu jachet apod. Lidé se často ptají, co je to vlastně ten karbon a proč se využívá hlavně v automobilismu a letectví? Karbon (uhlíkové vlákno) je supersilná tkanina, která se používá tam, kde je potřeba vysoká pevnost a nízká hmotnost a případně hi-tech moderní vzhled. Kromě průmyslových aplikací se kvůli zajímavému designu využívá i při výrobě šperků a doplňků luxusních značek. U karbonu je opravdu hodně zajímavý poměr pevnost-hmotnost. Karbon je pevnější než ocel, ale lehký jako plast. Nejlepší karbon je dokonce 5x pevnější, než ocel. Právě proto, že je karbon takto lehký, využívá se při výrobě aut, letadel nebo lodí. Nízká hmotnost zvyšuje rychlost a snižuje spotřebu paliva. Karbon má i další super vlastnosti. Je nemagnetický, chemicky odolný, tepelně izolační, odolává korozi, je odolný proti vlhku i teplu a jeho super vzhled a 3D efekt uhlíkových vláken Ti dodají pocit nadčasového luxusu.

karbon

Typy karbonu
Karbon se dělí na spoustu typů podle jeho vzhledu nebo vlastností. Protože naše karbonové doplňky neobsahují funkční části, jde nám tedy hlavně o perfektní vzhled a design. Pro naše lifestylové doplňky používáme stejné typy karbonu, které se používají u supersportovních vozů.
typy_karbonu
Jedinečné vlastnosti karbonu spočívají v jeho unikátní mikroskopické struktuře. Je složena z atomů uhlíků, které jsou vázány do dlouhých vláken a splétány do snopců. Ty jsou potom utkané do pružné látky, která může mít různou strukturu a tvary podle požadovaných vlastností. Pro představu, jedno uhlíkové vlákno je tlusté 0,005-0,010 mm, tedy méně, než lidský vlas. 

  • 1/1 Plain carbon - označuje typ tkaní "plátno", které se vyznačuje typickou šachovnicovou strukturou (čtverce)
  • 2/2 Twill carbon - označuje typ tkaní "kepr", které se vyznačuje obdélníkovou strukturou
  • Forged carbon fiber - jde o speciální typ karbonu, kde jsou vlákna umístěna zcela náhodně a jako první tento typ začala používat automobilka Lamborghini

Za označením typu karbonu se můžete setkat ještě s označením počtu vláken ve snopci v tisících (1K, 2K, 3K atd.). Například v karbonu typu 1/1 Plain 3K označení 3K udává, že v jednom snopci (čtverečku) je 3000 (!) jednotlivých uhlíkových vláken. 

Všechny tyto skvělé vlastnosti, odolnost a luxusní vzhled karbonových vláken, dělají karbonové šperky a doplňky exkluzivní záležitostí pro každou příležitost.

Je to luxus, který si nemůžeš nechat ujít!


 zdroj fotek:
aviationtrader.com; conquestcarbon.com; Maxim.com; motofilm.pl; wallpaperbetter.com; westcoastcarbonfiber.com; agency-power.com;